072-3952002
עורך דין תאונות דרכים באילת והמרכז,ייצוג בתביעות בהתאם לחוק פיצויים

עורך דין תאונות דרכים

פגיעה בתאונת דרכים היא אירוע מטלטל שדורש מהנפגע, בשעת חוליו, לפעול במקביל במספר חזיותות: גם מול גורמים הרפואיים הרלוונטיים, לצורך שיקום בריאותו וגם מול הבירוקרטיה והפיתולים שמציבים הגורמים המבטחים, כדי שלא יקופחו זכויותיו.

המחוקק בישראל קבע כי הנפגע בתאונת דרכים, זכאי לפיצוי בגין פגיעותיו, בהתאם לחוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים. הפגיעה יכולה להיות פגיעה פיזית ממש, או פגיעה נפשית בלבד.

החוק ביסודו הינו חוק סוציאלי שבא להיטיב עם כל הנפגעים בגופם כתוצאה מתאונת דרכים. בהליך לפי חוק הפיצויים לתאונת דרכים, לא מחפשים את האשמים - אלא דואגים לכל הפצועים והנפגעים, בין אם הם אשמים בהתרחשות התאונה ובין אם לא.

כאשר אנו בוחנים מהו הפיצוי המגיע לנו, עלינו לדעת שתאונת דרכים על פי החוק, אינה מוגדרת רק במובן הקלאסי שלה. החוק והפסיקה הרחיבו את הגדרת תאונת דרכים למקרים נוספים. כך לדוגמא ייתכן כי אם נסגרה דלת הרכב על היד של הנפגע, גם פגיעה זו יכולה להחשב כתאונת דרכים, או למשל אדם שנפל בעת כניסתו, או יציאתו מהרכב - ייתכן וייחשב כנפגע תאונת דרכים ויהיה זכאי לפיצוי.

החוק חל על תאונות ברכבים, אופנועים, אוטובוסים וכל רכב ממונע העונה להגדרות ומבוטח בפוליסת ביטוח חובה.

מצבו הרפואי של נפגע כתוצאה מתאונה, תאונת אופנוע וכו.. נקבע על ידי רופאים מומחים שקובעים את אחוזי נכותו. לכן, יש לשמור את התיעוד הרפואי ולציין בפני הרופאים את כל התחלואים מהם סובל הנפגע כתוצאה מתאונת הדרכים.

ממה מורכב הפיצוי לנפגעי תאונות דרכים?

הפיצוי מורכב ומושפע מכמה גורמים, שנקראים ראשי נזק.

עוגמת נפש וכאב וסבל - החוק מגדיר בדיוק מהו הפיצוי אותו ניתן לקבל בגין כאב וסבל/ עוגמת נפש. התקנות המסדירות פיצוי זה הן תקנות פיצויים לנפגעי תאונות דרכים (חישוב פיצויים בשל נזק שאינו נזק ממון), תשל”ו- 1976.

התקנות קובעות כיצד יש לחשב את הפיצוי בגין כאב וסבל/עוגמת נפש. כשישנם גורמים שונים שמשפיעים על גובה הפיצוי כגון: גיל, אחוזי הנכות, ימי האשפוז וכו’..

פיצוי נוסף לו זכאי הנפגע הוא עבור הפסדים שנגרמו לו בפועל ובאופן ישיר, כתוצאה מהתאונה וניתנים להוכחה בעזרת מסמכים וקבלות. פיצוי זה יכול לבוא לידי ביטוי למשל בהפסדי ימי עבודה, תשלום עבור טיפולים, תרופות, נסיעות, עוזרת בית וכו’.לכן יש צורך לשמור את כל הקבלות ופירוט התשלומים כדי שנוכל לקבל מחברת הביטוח את ההוצאות.

עורך דין נזקי גוף בבני ברק מזכיר -  הפיצויים להם זכאי הנפגע מושפעים מכמה גורמים: גילו, הכנסתו, השכלתו, אחוזי נכותו וגורמים רבים נוספים.

ישנן סיטואציות מורכבות בהן תאונת דרכים היא גם תאונת עבודה והנפגע זכאי לפיצוי גם מהמוסד לביטוח לאומי. במקרים כאלה יש להתנהל מול 2 הגורמים (ולפעמים אף יותר) ולדעת מהן הזכויות שמגיעות מכל גוף, כדי לקבל את מלוא הפיצוי שמגיע לו.

אנו מעמידים לרשותך ניסיון מוכח של עשרות שנים, בייצוג של נפגעים באלפי תביעות כמו גם עו"ד ביטוח סעודי. אנו מטפלים בכל לקוח בשירותיות, מקצועיות, ומתוך אמונה שלכל נפגע זכות לקבל את המגיע לו- בין אם מדובר בתביעה קטנה, או גדולה. אנו עומדים לרשות כל אדם שאינו בטוח באשר לזכויותיו רשלנות רפואית תאונות וכו.. ומזמינים אותך לפנות למשרדנו ולהיוועץ ללא התחייבות.