072-3952002
משרד עורך דין רשלנות רפואית באילת - משרד עו"ד לתביעות רשלנות שכטר ביר

רשלנות רפואית

תביעת רשלנות רפואית מוגשת בעקבות טיפול רפואי שניתן ברשלנות למטופל וגרם לו נזק.

התביעה מוגשת כנגד הגורם המטפל (הרופא, האחות וכו’), או כנגד המוסד הרפואי בו עבד המטפל, כדי לקבל פיצוי עבור הנזק.

התביעה עצמה מבוססת על פרק בפקודת הנזיקין שמתייחס לעניין הרשלנות, כשמשמעות הטענה היא כי המטפל לא נקט במיומנות ובזהירות שמטפל סביר ונבון היה נוקט, ובכך התרשל.

בית המשפט בודק האם הייתה חובה של זהירות של המטפל כלפי המטופל, האם החובה הופרה, האם נגרם בגין אותה הפרה נזק, וכן האם יש קשר סיבתי בין הנזק - לבין התנהלותו של המטפל.

בית המשפט קובע במגוון שאלות אלו, לאחר שמוצגות לו כלל העובדות הרלוונטיות וחוות דעת רפואיות.

חשוב לזכור כי העובדה שתוצאות הליך רפואי אינן כמצופה - לא מעידה בהכרח על התרשלות כמשמעה על פי חוק. בית המשפט בודק האם אותו מטפל שנחשד ברשלנות רפואית, פעל כפי שהיה מצופה מכל מטפל סביר לנהוג, בהתאם למה שמקובל היה באותו זמן בעולם הרפואה.

קיימים מגוון רב של  התרשלויות בתחום הנ”ל כגון: אבחון או אי אבחון מחלות, ביצוע הליכי ניתוח, הפרייה, הריון ולידה ועוד.

כיצד מוגשת תביעה?

לפני הגשת תביעת רשלנות רפואית אנו בודקים את נסיבות המקרה, מוציאים את התיעוד הרפואי, מפנים את הלקוח לרופא מומחה ובהתאם לתוצאות בדיקה זו, מעריכים האם יש סיכוי להגשת התביעה.

כחלק ממדיניות משרד שכטר-ביר, איננו גובים עלות ראשונית בעבור הבדיקות הראשונות, ושכרנו נגזר בסוף התהליך, באחוזים מהפיצוי אותו מקבל הנפגע.

אנו מטפלים בכל לקוח בשירותיות, מקצועיות ומתוך אמונה שלכל נפגע זכות לקבל את המגיע לו - בין אם מדובר בתביעה קטנה, או גדולה. אנו עומדים לרשות כל אדם שאינו בטוח באשר לזכויותיו ומזמינים אותך לפנות למשרדנו ולהיוועץ ללא התחייבות.